Historia firmy

dyplomZ kart historii firmy


Wszystko zaczęło się jeszcze w latach trzydziestych ubiegłego wieku, kiedy 12-letni wówczas Wincenty Kazibut zatrudnił się u piekarza w Borowej koło Mielca. Tutaj nauczył się szybko fachu i w 1940 roku zaczął prowadzić piekarnię w Baranowie Sandomierskim.
Po zakończeniu wojny przeniósł się do Tarnowa, gdzie już w 1945 roku uzyskał kartę rzemieślniczą, na podstawie której uruchomił swoją pierwszą piekarnię przy ul. Krasińskiego 26.

Droga na ul. Widok


Po kilku latach ciężkiej pracy rodzina Kazibutów zakupiła połowę kamienicy przy ul. Nowej i przeniosła tam zakład. Po uruchomieniu piekarni w centrum błyskawicznie pozyskali klientelę i nastąpił rozkwit firmy. Niestety, 22 marca 1955 roku władze ustanowiły przymusowy zarząd piekarni i zabrali Wincentemu Kazibutowi piekarnię wraz z wyposażeniem i surowcami. Żmudna odbudowa firmy wiązała się z tułaczką po Tarnowie.
piec
IMG_6415

Przez 15 lat zakład znajdował się kolejno przy ul. Żydowskiej, Św. Anny, Konarskiego i Kołłątaja 18, aby wreszcie w 1970 roku przenieść się do nowo wybudowanego zakładu przy ul. Widok 45, gdzie firma się działa do dziś.
Piekarnia Kazibut, niegdysiejsza niewielka rodzinna firma zatrudnia dziś około 40 osób. Jej produkty sprzedawane są w sklepach firmowych na ul. Widok 45, ul.Targowej 10 i ul. Brodzińskiego 21 oraz w mniejszych punktach sprzedaży i w ponad pięćdziesięciu sklepach na terenie Tarnowa i okolic.
IMG_6418
IMG_6871